Kobieta na krańcu świata (4/5)

Kobieta na krańcu świata

sezon 10 odc. 4/5

serial dokumentalny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Martyna Wojciechowska przełamuje stereotypy. W społeczności Wodaabe, która zamieszkuje Czad, mężczyźni zabiegają o względy kobiet. Z tego powodu przywiązują oni dużą wagę do swojego wyglądu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska od wielu lat wędruje po świecie i szuka ciekawych ludzi, którzy dzielą się z nią swoimi niepowtarzalnymi historiami. Podróżniczka nie tylko rozmawia o ich codziennym życiu, ale też porusza ważne problemy społeczne. W dziesiątym sezonie programu odwiedzi m.in. Spitsbergen - największą wyspę archipelagu Svalbard, gdzie przez jedną czwartą roku panuje noc. Dotrze też do żyjącej w Czadzie społeczności Wodaabe, a w Salwadorze podejmie trudny temat restrykcyjnych regulacji antyaborcyjnych.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska przełamuje stereotypy. W społeczności Wodaabe, która zamieszkuje Czad, mężczyźni zabiegają o względy kobiet. Z tego powodu przywiązują oni dużą wagę do swojego wyglądu. Zakładają najlepsze ubrania i wykonują makijaż. Ich wybranki mają natomiast tylko obserwować, a następnie decydować. Najlepszym miejscem do szukania męża jest Festiwal Gerewol. Bohaterka odcinka, Fatima, wybrała Haire w ubiegłym roku. Według tradycji ich ślub powinien odbyć się w rocznicę szczęśliwego wydarzenia. Kilka miesięcy temu kobieta urodziła córeczkę. Widują się tylko po kryjomu, ponieważ wyłącznie takie spotkania są dozwolone. Mężczyzna może mieć kilka żon, za dobrą partnerkę musi odpowiednio zapłacić. Wśród Wodaabe największy majątek stanowią krowy. Rodzice Haire dali za Fatimę pięć krów oraz kilka milionów franków środkowoafrykańskich.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także