Szpital (749)

Szpital

sezon 11 odc. 749

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Doktor Wójtowicz przyjmuje na oddział siedmiolatka, który spadł ze schodów. Chłopiec przypadkowo wypił drinka matki. Nastoletnia pacjentka doktor Gajdy ma krwotok po zażyciu tabletki wczesnoporonnej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Piotr Wójtowicz przyjmuje na oddział 7-letniego chłopca, który spadł ze schodów. Pacjent przypadkowo wypił drinka matki. Jego rodzice rozwiedli się, ponieważ rodzicielka porzuciła męża dla kochanka. Kobieta nie jest szczęśliwa z nowym partnerem, przez co wpadła w nałóg. Były małżonek próbuje odebrać jej syna. Sam chłopiec chce, żeby rodzice do siebie wrócili. Pacjentką doktor Dominiki Gajdy jest 16-letnia dziewczyna, która krwawi z dróg rodnych. Nie chce przyznać, że zażyła tabletkę wczesnoporonną. Razem z partnerem kupiła lek przez internet. Wkrótce ojciec nastolatki dowiaduje się, że jego córka ma chłopaka i że z nim współżyła. Oskarża osiemnastolatka o gwałt.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także