x
Szpital (529)

Szpital

sezon 4 odc. 529

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Nastoletni Rafał uległ wypadkowi w opuszczonych fortach, do których udał się z kolegami. Pomocy lekarza wymaga też 26- letni pracownik budowy, którego przygniótł betonowy element konstrukcji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

16-letniego Rafała Marszalika boli ręka i głowa. Chłopak po lekcjach poszedł wraz z kolegami do opuszczonych fortów, gdzie potknął się i spadł z dużej wysokości. Rafał niedawno przeprowadził się do Krakowa z małej miejscowości. Bardzo mu zależy, by zyskać uznanie rówieśników. Nie chce aby w szpitalu doszło do spotkania nowych znajomych z jego nadopiekuńczą matką. Niespodziewanie kobieta zaczyna odczuwać poważne dolegliwości związane z sercem. Drugim pacjentem jest 26-letni Marcin Dworak. Mężczyzna pracuje na budowie. Niestety operator koparki stracił panowanie nad maszyną, w wyniku czego ciężki betonowy element konstrukcji obsunął się na Marcina. Poszkodowany jest przytomny, ale jego stan jest poważny.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także