Szpital (362)

Szpital

sezon 4 odc. 362

3.4/10
serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Podczas wycieczki szkolnej doszło do wypadku. Klasa 12- latków była w jednostce straży pożarnej. Jeden z uczniów odbezpieczył gaśnicę, która wybuchła. Dwóch chłopców wymaga pomocy lekarzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Podczas wycieczki szkolnej doszło do wypadku. Klasa 12-latków była w jednostce straży pożarnej. Jeden z uczniów odbezpieczył gaśnicę, która wybuchła i raniła kilkoro dzieci. Dwóch chłopców wymaga pomocy lekarzy. Pogotowie przywozi pierwszego z nich. Wkrótce na SOR dociera również Adam, sprawca wypadku. Ratownicy jeszcze na miejscu zbadali go i zabezpieczyli mu złamaną rękę. Pacjent nie ma innych poważnych urazów. Zajmuje się nim dr Robert Szewczyk. Pogotowie przywozi do szpitala 20-letnią Agnieszkę. Dziewczyna biegała w parku, kiedy została napadnięta. Napastnik pobił ją i próbował zgwałcić. W jej obronie stanął 30-letni mężczyzna. Kobietę bada dr Michał Morawski. Wybawca ofiary również zostaje przyjęty na oddział, gdyż napastnik ugodził go nożem w brzuch.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także