Szpital (495)

Szpital

sezon 4 odc. 495

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na SOR trafia 7-letni Janek. Skleił sobie palce klejem, a siostra poraniła mu nożyczkami dłoń. Pomocy lekarzy potrzebuje też 17-letnia modelka, która zemdlała podczas przygotowań do sesji zdjęciowej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Siedemdziesięcioletni Kazimierz Molenda przyprowadza do szpitala swoje wnuki: dziewięcioletnią Julkę i siedmioletniego Janka. Chłopiec skleił sobie palce klejem szybkoschnącym. Siostra chciała pomóc bratu rozczepić palce za pomocą nożyczek i poraniła mu dłoń. Chłopcem zajmować się będzie doktor Anna Nowicka. Pacjentką doktora Michała Morawskiego zostaje siedemnastoletnia modelka. Dziewczyna zemdlała podczas przygotowań do sesji zdjęciowej. Lekarza niepokoi ogólny stan zdrowia pacjentki, a także zauważone później rany na jej stopach. Okazuje się, że dziewczyna wstrzykuje sobie botoks, by wytrzymać wielogodzinne chodzenie na szpilkach.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także