Szpital (494)

Szpital

sezon 4 odc. 494

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Dwudziestosześcioletni Janusz Rojek przywozi do szpitala swojego młodszego brata Marcina. Mężczyzna leżał obok samochodu, z raną w brzuchu. Pacjenta przyjmuje doktor Michał Morawski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dwudziestosześcioletni Janusz Rojek przywozi do szpitala swojego młodszego brata Marcina. Mężczyzna leżał obok samochodu, z raną w brzuchu. Pacjenta przyjmuje doktor Michał Morawski. Okazuje się, że mężczyzna napadł na kantor i w czasie ucieczki nabił się na ostro zakończony płot. Wkrótce na ten sam oddział trafiają też policjanci, ranni podczas pościgu za złodziejem. Tymczasem pogotowie przywozi do szpitala pięćdziesięciopięcioletnią Annę Banaszek, która zasłabła w osiedlowej cukierni. Kobieta od kilku miesięcy choruje na raka. Zajmować się nią będzie doktor Dominika Gajda. Lekarka odkrywa, że pacjentka zamiast tradycyjnego leczenia stosuje metody naturalne i nie chce przyjmować leków.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także