Szpital (272)

Szpital

sezon 3 odc. 272

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Dominika Gajda zajmuje się 50-letnim nałogowym palaczem, który od miesiąca ma napady kaszlu i pluje krwią. Na SOR trafia też 24-letnia kobieta, która spadła ze ścianki wspinaczkowej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dr Dominika Gajda zajmuje się 50-letnim Zbigniewem Bielewskim, który od miesiąca ma napady kaszlu i pluje krwią. Mężczyzna jest nałogowym palaczem i boi się, że ma raka płuc. Pacjenta odwiedza córka. Zaborczy ojciec szantażuje dziewczynę. Oświadcza jej, że choruje na nowotwór. Żąda, żeby dla niego porzuciła ukochanego chłopaka. Pogotowie przywozi na oddział 24-letnią kobietę, która spadła ze ścianki wspinaczkowej. Pacjentka jest przytomna, ale ma liczne obrażenia. Kobiecie próbuje pomóc dr Robert Szewczyk. Okazuje się, że 24-latka za miesiąc wychodzi za mąż. Zakochała jednak w pewnym instruktorze.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także