Szkoła (52)

Szkoła (52)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Oliwia ma problem z nauką. Okłamuje nauczycieli, że jest chora na białaczkę. Michał chce zaprosić na randkę Patrycję. Prosi o pomoc swoją koleżankę Martę, która się w nim podkochuje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Odkąd Oliwia zaprzyjaźniła się z koleżankami ze starszej klasy, nie odrabia zadań i spóźnia się na lekcje. Żeby uniknąć kłopotów, dziewczyna kłamie nauczycielom, że jest chora na białaczkę. Koledzy z klasy współczują jej, pożyczają pieniądze i pomagają w zadaniach. Postanawiają także znaleźć dla niej dawcę szpiku. Michał chce zaprosić na randkę Patrycję. Dziewczyna nie jest zainteresowana i daje mu kosza. Chłopak prosi swoją koleżankę - Martę, by ta pomogła mu umówić się z wybranką. Michał nie wie, że Marta od dawna jest w nim zakochana. Dziewczyna niechętnie zgadza się mu pomóc. Michał kradnie klucz do szkoły i wieczorem zabiera tam Patrycję. Marta ma przynieść rzutnik do projekcji filmowej. Gdy ta widzi, jak chłopak całuje Patrycję, ucieka spod szkoły. W tym czasie dziewczyna odtrąca Michała. Następnego dnia chłopak obwinia koleżankę, że to przez nią nie udała mu się randka.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także