Szkoła (40)

Szkoła (40)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Matka Przemka Rogowskiego, ucznia pierwszej klasy gimnazjum, od czasu rozwodu ogranicza synowi kontakty z ojcem. Mężczyzna mimo wszystko postanawia zawalczyć o spotkania z Przemkiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Matka Przemka Rogowskiego, ucznia pierwszej klasy gimnazjum, od czasu rozwodu ogranicza synowi kontakty z ojcem. Codziennie odprowadza syna do szkoły, gdyż uważa, że były mąż mógłby czekać na niego pod placówką. Mężczyzna mimo wszystko postanawia zawalczyć o spotkania z Przemkiem. Wypożycza kampera i przyjeżdża pod szkołę. Chce spędzać czas z chłopcem chociaż na przerwach międzylekcyjnych. Gdy zauważa to nauczycielka angielskiego, Anna Turczyn, wspólnie z dyrektorem postanawia zaprosić kierowcę samochodu na rozmowę. Kiedy prawda wychodzi na jaw, o wszystkim zostaje powiadomiona matka chłopca.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także