Szkoła (51)

Szkoła (51)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Wychowawczyni za karę zabiera Nikodemowi laptop. Nastolatek postanawia włamać się do jej szafki, by go odzyskać. 14-letnia Jadzia chce ustalić, czy nauczyciel jest jej ojcem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

13-letni Nikodem nałogowo gra w gry komputerowe. Chłopak próbuje nawet robić to na lekcjach. Kiedy podczas informatyki atakuje nauczyciela, wychowawczyni za karę zabiera mu laptop. Nastolatek postanawia za wszelką cenę go odzyskać. Włamuje się do szafki nauczycielki. Andrzej Lesicki podczas studiów przyjaźnił się z mamą 14-letniej uczennicy, Jadzi. Nauczyciel opowiada o tym podczas zastępstwa w klasie dziewczyny. Koledzy naśmiewają się z niej, gdyż nie ma ona ojca, a może nim być Lesicki. Nastolatka chce zrobić testy DNA. Przy pomocy koleżanek zdobywa materiał do badań.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także