Szkoła (38)

Szkoła (38)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Uzależniony od narkotyków 16-letni Hubert poddał się leczeniu i przeniósł się do innego liceum. Gdy okazuje się, że i tam obecne są narkotyki, nauczyciele oskarżają o to nowego ucznia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Dwa miesiące temu 16-letni Hubert przeniósł się do nowego liceum, po tym jak w poprzedniej szkole wpadł w złe towarzystwo i uzależnił się od narkotyków. Chłopak niedawno zakończył leczenie i wyszedł z nałogu. O jego problemach wie wychowawczyni, Jolanta Żabińska. Wkrótce Hubert przyłapuje kolegów z klasy jak palą marihuanę. Wśród nich jest Marcelina, która bardzo mu się podoba. Po zażyciu dopalaczy jeden z licealistów traci przytomność. Nauczyciele podejrzewają, że to Hubert dał im narkotyki. 15-letnia Sabina od dwóch miesięcy spotyka się z 18-letnim Staszkiem. Chłopak jest gitarzystą w zespole metalowym. Gimnazjalistka chce mu zaimponować i postanawia zrobić sobie dla niego tatuaż. Gdy rodzice nie wyrażają zgody na zabieg, nastolatka z pomocą przyjaciółki tatuuje sobie imię chłopaka za pomocą igły i tuszu. Wkrótce rana zaczyna bardzo boleć, a Sabina dostaje wysokiej gorączki.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także