Szkoła (36)

Szkoła (36)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Zakochani w sobie Olek i Kasia spotykają się wieczorem na szkolnym boisku. Towarzyszy im Irek. Olek pozwala pijanej Kasi prowadzić auto. Dziewiętnastolatka potrąca przechodnia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Zakochani w sobie Olek i Kasia spotykają się wieczorem na szkolnym boisku. Towarzyszy im Irek, któremu od dawna podoba się dziewczyna kolegi. Olek pozwala pijanej Kasi prowadzić auto. Dziewiętnastolatka traci panowanie nad kierownicą i potrąca przechodnia. Chłopak nie chce, żeby ukochana miała kłopoty i kłamie, że to on kierował autem. Prawdę zna jednak Irek. 16-letnia Roksana i 18-letni Mariusz po raz pierwszy w życiu idą razem do łóżka. Podczas przeglądania zdjęć w domu Roksany, Mariusz znajduje zdjęcie swojej matki w objęciach ojca dziewczyny. Zdjęcie zrobiono dziewięć miesięcy przed jego urodzeniem. Chłopak nie zna swojego ojca, dlatego sądzi, że jest bratem ukochanej. Para postanawia porozmawiać z dyrektorką, Marią Borkowską, która była wychowawczynią klasy ich rodziców.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także