Szkoła (556)
| Występują: | Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic |
|---|---|
| W skrócie: | Gimnazjalista Janek rozstał się z dziewczyną. Po tym zdarzeniu założył z kolegą agencję detektywistyczną. Basia nie potrafi pogodzić się ze stratą partnera, więc próbuje wzbudzić w nim zazdrość. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| poniedziałek, 6 kwietnia za 3 dni |
8:15 | TVN 7 |
Opis
Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.
W tym odcinku
Gimnazjalista Janek Lis rozstał się z dziewczyną. Po tym zdarzeniu założył z kolegą agencję detektywistyczną. Basia nie potrafi pogodzić się ze stratą partnera, więc próbuje wzbudzić w nim zazdrość. Wymyśla tajemniczego wielbiciela i zleca detektywom odnalezienie go. Kiedy Janek na to nie reaguje, nastolatka postanawia upozorować swoje porwanie. Inny uczeń gimnazjum, Łukasz Olszański, ucieka z domu, ponieważ jego matka jest alkoholiczką. Z pomocą przyjaciela próbuje zebrać pieniądze na utrzymanie. Ich plany niweczy nauczycielka matematyki. O trudnej sytuacji nastolatka dowiaduje się historyk Zbigniew Małek.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Joanna Litwin-Widera
jako nauczycielka Barbara Gruszka -
Tadeusz Łomnicki
jako dyrektor Stanisław Chlebowski -
Maria Meyer
jako wicedyrektor Maria Borkowska -
Dorota Godzic
jako nauczycielka Teresa Kremer -
Jagoda Pietruszkówna
jako nauczycielka Alicja Stańko -
Sabina Głuch
jako nauczycielka Jolanta Żabińska -
Jan Mancewicz
jako nauczyciel Zbigniew Małek -
Karol Wolski
jako nauczyciel Piotr Gądek -
Rafał Kosecki
jako nauczyciel Andrzej Lesicki -
Monika Gębala
jako higienistka Ewa Janowska -
Maciej Słota
jako doktor Piotr Wójtowicz -
Dominik Huber
-
Teresa Kremer
-
Patrice Nieckowski
Zobacz także
- Szkoła (662) - serial paradokumentalny - dziś, 3 kwietnia 12:40
- Szkoła (764) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 3 na 4 kwietnia 3:10 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (677) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 3 na 4 kwietnia 3:25
- Szkoła (758) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 3 na 4 kwietnia 4:00
- Szkoła (774) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 3 na 4 kwietnia 4:10 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (685) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 3 na 4 kwietnia 5:05 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (553) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 3 na 4 kwietnia 5:10
- Szkoła (765) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 4 na 5 kwietnia 3:20 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (759) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 4 na 5 kwietnia 4:05
- Szkoła (678) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 4 na 5 kwietnia 4:20