Szkoła (180)

Szkoła (180)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Robert nigdy nie miał dziewczyny. Chce poprosić o pomoc szkolną wróżkę. Gimnazjalistka Kinga jest zakochana w starszym Konradzie. Przyjaciółka radzi jej, żeby zaczęła ubierać się wulgarnie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Robert nigdy nie miał dziewczyny. Doskwiera mu to coraz bardziej, zwłaszcza że wszyscy jego koledzy mają już za sobą związki, wierzy jednak w prawdziwą miłość. Chce poprosić o pomoc szkolną wróżkę, która daje mu pewne wskazówki. Robert zaczyna szukać dziewczyny z przepowiedni, ale żadna nie jest odpowiednia. Jedna ze złośliwych koleżanek ucznia chce zabawić się jego kosztem. Zamierza sprawić, by chłopak uznał, to ona jest wymarzoną wybranką. Gimnazjalistka Kingę jest zakochana w rok starszym chłopaku, Konradzie. Próbuje mu się przypodobać. Przyjaciółka, Iga, radzi jej, żeby zaczęła ubierać się wulgarnie i ostro malować. Okazuje się, ze dziewczyna jest zazdrosna o Konrada i okłamuje Kingę. W rzeczywistości Konrad nie znosi wyzywającego stylu u dziewczyn.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także