Świat według Kiepskich
odc. 195: Cegła Gutenberga
| Występują: | Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk |
|---|---|
| Reżyseria: | Okił Khamidow |
| W skrócie: | Ferdek traci pamięć. Halina i Mariolka próbują go odmienić. Chcą odtworzyć mu pamięć w taki sposób, by bardziej odpowiadał ich oczekiwaniom. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| niedziela, 1 lutego za 3 dni |
3:20 | Super Polsat (z napisami) |
Opis
Perypetie mieszkańców pewnej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.
W tym odcinku
Na skutek fatalnego wypadku Ferdynand traci pamięć. Halina i Mariolka próbują wykorzystać nadarzającą się okazję i nieobecność Waldka, by odmienić nieznośnego męża i ojca. Postanawiają więc odtworzyć mu pamięć z małymi korektami, tak, by Kiepski bardziej odpowiadał ich oczekiwaniom. W efekcie tych podstępnych zabiegów, niczego nie podejrzewający Ferdek staje się zaprzysięgłym abstynentem i domowym pracusiem.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Andrzej Grabowski
jako Ferdynand Kiepski -
Marzena Kipiel-Sztuka
jako Halinka Kiepska -
Bartosz Żukowski
jako Waldek Kiepski -
Barbara Mularczyk
jako Mariola Kiepska
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Okił Khamidow
reżyseria
Zobacz także
- Świat według Kiepskich: Świece na wietrze (452) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 18:00
- Świat według Kiepskich: Klimakterium (453) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 18:30
- Świat według Kiepskich: Samouk (550) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 19:00 i 1 późniejsza emisja
- Świat według Kiepskich: Kalibaba (551) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 19:30 i 1 późniejsza emisja
- Świat według Kiepskich: Tajemnica Arnolda Boczka (7) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 21:00 i 3 późniejsze emisje
- Świat według Kiepskich: Lady Strzygoń (8) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 21:30 i 3 późniejsze emisje
- Świat według Kiepskich: Święta Kluska (9) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 22:00 i 3 późniejsze emisje
- Świat według Kiepskich: Polowanie na szczura (59) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 23:00 i 1 późniejsza emisja
- Świat według Kiepskich: Portier (60) - serial komediowy - dziś, 29 stycznia 23:30 i 1 późniejsza emisja
- Świat według Kiepskich: Glonojad (380) - serial komediowy - noc czw./pt., 29 na 30 stycznia 1:05
