Sensacje XX wieku: Rajd na St. Nazaire (2-ost.)

Sensacje XX wieku: Rajd na St. Nazaire (2-ost.)

program historyczny Polska 1994   od 12 lat
Reżyseria:Arek Bieńkowski
W skrócie:Odcinek prezentujący brytyjski atak na niemiecką bazę morską we francuskim porcie Saint-Nazaire. W nocy 28 marca 1942 roku siły Royal Navy i komandosów British Army dokonały desantu na pozycje wroga.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Odcinek prezentujący brytyjski atak na niemiecką bazę morską we francuskim porcie Saint-Nazaire podczas II wojny światowej. W nocy 28 marca 1942 roku połączone siły Royal Navy i komandosów British Army dokonały desantu na pozycje wroga.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także