Sensacje XX wieku: Najgłębsza tajemnica (1)

Sensacje XX wieku: Najgłębsza tajemnica (1)

program historyczny Polska 1993   od 12 lat
W skrócie:Historia katastrofy radzieckiego atomowego okrętu podwodnego K-278 Komsomolec. Zwodowany w 1983 r., zatonął 7 kwietnia 1989 na Morzu Norweskim. Śmierć poniosło 42 członków załogi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Historia katastrofy radzieckiego atomowego okrętu podwodnego K-278 Komsomolec. Jednostka ta należała do klasy Mike i była jedynym ukończonym okrętem tego typu. Zwodowany w 1983 roku, zatonął 7 kwietnia 1989 na Morzu Norweskim wracając do bazy z patrolu na Atlantyku. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 42 członków załogi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także