Sensacje XX wieku: Skarby Trzeciej Rzeszy

Sensacje XX wieku: Skarby Trzeciej Rzeszy

program historyczny Polska 2003   od 12 lat
Występują:Bogusław Wołoszański
Reżyseria:Bogusław Wołoszański, Adek Drabiński
W skrócie:Jedna z tajemnic II wojny to zaginięcie części skarbu III Rzeszy, rezerw waluty i złota. Miały one m.in. sfinansować ucieczki esesmanów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Jedna z najbardziej tajemniczych spraw II wojny - zaginięcie części skarbu III Rzeszy, rezerw walutowych i złota Reichsbanku. Miliardy dolarów zostały wykradzione po to, aby sfinansować ucieczki esesmanów oraz utworzyć neonazistowskie organizacje po wojnie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także