Sensacje XX wieku: Hess

Sensacje XX wieku: Hess

program historyczny Polska 2000   od 12 lat
W skrócie:Widzowie poznają tajemnicę lotu Rudolfa Hessa do Anglii. Autor zwraca uwagę na wydarzenia, które tylko z pozoru były niezwiązane z samą wyprawą i próbuje ustalić, kto zaprosił tam Hessa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Widzowie poznają tajemnicę lotu Rudolfa Hessa do Anglii w roku 1941. Autor zwraca uwagę na wszystkie wydarzenia, które tylko z pozoru były niezwiązane z samą wyprawą. W dokumencie próba odpowiedzi na pytanie, kto zaprosił Hessa do Anglii i czy o jego wyprawie wiedział Adolf Hitler. Widzowie dowiedzą się również, czy Winston Churchill musiał walczyć z opozycją dążącą do szybkiego zawarcia pokoju z Niemcami na warunkach stawianych przez Hitlera.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także