Sensacje XX wieku: Astrolog

Sensacje XX wieku: Astrolog

program historyczny Wielka Brytania/Polska 2015   od 12 lat
Występują:Krzysztof Pieczyński, Marek Kalita
Reżyseria:Robert Wichrowski
W skrócie:Historia niemieckiego astrologa Wilhelma Wulffa, który wykorzystywał zainteresowanie nazistowskich przywódców astrologią i okultyzmem, by móc wpływać na ich decyzje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Po uwolnieniu z obozu koncentracyjnego Wilhelm Wulff zostaje doradcą Heinricha Himmlera. Wysoko postawiony oficer, podobnie jak inni przywódcy III Rzeszy, nie ukrywa swojego zainteresowania astrologią i okultyzmem. Wykorzystuje ten fakt, by wraz z masażystą Feliksem Kerstenem prowadzić ryzykowną grę i wpływać na postępowanie Himmlera oraz innych członków SS. Dzięki jego odważnej postawie uratowanych zostaje tysiące więźniów obozów koncentracyjnych.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także