Sensacje XX wieku: Afganistan (1)

Sensacje XX wieku: Afganistan (1)

program historyczny Polska 1996   od 12 lat
W skrócie:Tematem odcinka jest radziecka agresja na Afganistan w 1979 roku. Widzowie zobaczą fotografie przedstawiające radzieckie latające czołgi, śmigłowce Mi-24, oraz fragmenty kronik.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Temat radzieckiej agresji na Afganistan w 1979 r., a także przebieg okrutnej wojny. Widzowie zobaczą fotografie przedstawiające radzieckie latające czołgi - śmigłowce Mi-24, oraz fragmenty kronik.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także