Sensacje XX wieku: Dwa pociski

Sensacje XX wieku: Dwa pociski

program historyczny Polska 1989   od 12 lat
W skrócie:Odcinek poświęcony okolicznościom śmierci premiera Szwecji Olofa Palmego. Bogusław Wołoszański udaje się do Sztokholmu, aby zgłębić kulisy zamachu. Prowadzący przedstawia domniemane motywy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Odcinek poświęcony okolicznościom śmierci premiera Szwecji Olofa Palmego. Bogusław Wołoszański udaje się do Sztokholmu, aby zgłębić kulisy zamachu. Prowadzący przedstawia domniemane motywy, opowiada o samym momencie ataku oraz o działaniach policji szwedzkiej bezpośrednio po zabójstwie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także