Sensacje XX wieku: Najwierniejszy żołnierz Hitlera
| Występują: | Jan Peszek, Henryk Talar, Tomasz Dedek, Piotr Grabowski |
|---|---|
| Reżyseria: | Wojciech Pacyna |
| W skrócie: | Erwin Rommel, najwierniejszy żołnierz Hitlera, gotów był dokonać na niego zamachu. Przystąpił do spisku zapewne w 1944 roku... |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.
Erwin Rommel, najwierniejszy żołnierz Hitlera, gotów był dokonać zamachu na fuhrera. Przystąpił do spisku zapewne w 1944 roku, kiedy był już dowódcą armii broniącej północnej Francji. Jednak 17 lipca 1944 roku został on ciężko ranny. Był nieprzytomny, kiedy 20 lipca 1944 roku w Wilczym Szańcu pod Kętrzynem pułkownik von Stauffenberg próbował dokonać zamachu na życie Hitlera. Pucz został jednak zdławiony, a spiskowcy aresztowani. Jeden z nich w czasie śledztwa wymienił nazwisko Rommla jako uczestnika spisku.
Występują (pokaż wszystkich)
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Bogusław Wołoszański
gospodarz
-
Wojciech Pacyna
reżyseria
Zobacz także
- Sensacje XX wieku: Polowanie na mózgi (30) - program historyczny - dziś, 30 czerwca 15:25
- Sensacje XX wieku: Śmierć marszałka - program historyczny - dziś, 30 czerwca 15:50 i 3 późniejsze emisje
- Sensacje XX wieku: Tajemniczy zamek - program historyczny - dziś, 30 czerwca 16:45 i 1 późniejsza emisja
- Sensacje XX wieku: Szabla polska - program historyczny - dziś, 30 czerwca 23:05
- Sensacje XX wieku: Szabla polska (Bitwa pod Komarowem) - program historyczny - dziś, 30 czerwca 23:45
- Sensacje XX wieku: Strażnicy skarbów - program historyczny - noc wt./śr., 30 czerwca na 1 lipca 0:00 i 1 późniejsza emisja
- Sensacje XX wieku: Krew, miłość, zdrada (1) - program historyczny - środa, 1 lipca 15:30
- Sensacje XX wieku: 24 godziny Igora Guzenko - program historyczny - środa, 1 lipca 15:40 i 3 późniejsze emisje
- Sensacje XX wieku: Tajemnica bomby A, część 1 - program historyczny - środa, 1 lipca 16:35
- Sensacje XX wieku: Tajemnica bomby A, część 1 (1) - program historyczny - środa, 1 lipca 16:45
