Ojciec Mateusz 9: Festyn (111)

Ojciec Mateusz 9: Festyn (111)

serial kryminalny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Wojciech Duryasz, Michał Piela, Łukasz Garlicki
Reżyseria:Andrzej Kostenko, Wojciech Nowak
W skrócie:Biskup prosi Mateusza o poprowadzenie aukcji charytatywnej na festynie. Pomysłodawcą jest pewien kolekcjoner. Podczas aukcji traci przytomność Jerzy Majewski. Ginie kasetka z pieniędzmi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom, komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Biskup prosi Mateusza, aby poprowadził aukcję charytatywną na festynie w ogrodach pałacu biskupiego. Pomysłodawcą i darczyńcą jest pewien hojny kolekcjoner, który przekazał do licytacji m.in. zabytkowego adlera 1938. Podczas aukcji w głębi ogrodu niespodziewanie traci przytomność Jerzy Majewski. W zamieszaniu ginie kasetka z pieniędzmi. Wezwani przez kasjera i ochroniarza policjanci przyjeżdżają na miejsce i rozpoczynają śledztwo. Niedługo później Marczak odbiera anonimowy telefon z informacją o miejscu ukrycia pudełka z cenną zawartością. Funkcjonariusze składają wizytę agentowi nieruchomości, Piotrowi Najmanowi. W jego samochodzie znajdują pustą kasetkę. Tymczasem ksiądz Mateusz jedzie do Majewskiego, który przebywa w szpitalu. Dowiaduje się, że staruszek opuścił już klinikę. Postanawia odwiedzić go w domu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)