Ojciec Mateusz 9: Na złej drodze (121)

Ojciec Mateusz 9: Na złej drodze (121)

serial kryminalny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Redbad Klijnstra, Michał Piela, Ewa Tucholska-Jaszczak
Reżyseria:Andrzej Kostenko, Wojciech Nowak
W skrócie:Ksiądz Mateusz widzi grupę chuliganów, którzy znęcają się nad synem właścicieli restauracji. Wkrótce na wolność wychodzi Paweł, herszt miejscowej grupy. Restauracja zostaje podpalona.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 5 sierpnia
dziś
9:05 TVP HD (z napisami)

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom, komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Ksiądz Mateusz odwiedza restaurację prowadzoną przez Beniamina i Helę Rubinrotów. Wychodząc z lokalu zauważa grupę chuliganów, którzy znęcają się nad synem właścicieli, Szymonem. Staje w obronie chłopca. Jakiś czas później na wolność wychodzi Paweł, herszt miejscowej grupy, przeciwko której wystąpił wcześniej duchowny. Krótko po tym restauracja Rubinrotów zostaje podpalona. Nocul próbuje uratować Helę, ale traci przytomność. Z ognia ratuje ich Paweł. Szymon zeznaje Możejce, że prawdopodobnie ogień podłożono w ramach zemsty. Wkrótce policjanci dowiadują się o śmierci Pawła. W komórce mężczyzny znajdują wiadomość wysłaną do Szymona. Okazuje się, że chłopak został uprowadzony przez chuliganów. Noculowi i Możejce udaje się namierzyć ich kryjówkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także