Ojciec Mateusz 8: Święta Rodzina (98)

Ojciec Mateusz

sezon 8 odc. 98: Święta Rodzina

serial kryminalny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Wojciech Brzeziński, Artur Żmijewski, Piotr Żukowski, Michał Piela
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Ksiądz Mateusz ma poprowadzić rekolekcje w klasztorze benedyktynek. Spotyka tam Ukraińca Vitalika. Wkrótce ojciec chłopaka zostaje ranny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski) który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Ksiądz Mateusz ma poprowadzić rekolekcje w klasztorze benedyktynek. Z dworca odbiera go siostra Paulina, która okazuje się brawurowym kierowcą. Gdy ojciec Mateusz modli się w kaplicy, ta sama zakonnica wbiega podekscytowana, krzycząc, że złapała złodzieja. Pozostałe siostry razem z duchownym idą do komórki, gdzie zamknięty jest przerażony, obdarty ukraiński chłopak. Zakonnice chcą wezwać policję, ale ksiądz prosi, by nakarmiły Vitalika. Wkrótce chłopak ucieka. Następnego dnia, zwiedzając okolice klasztoru, Mateusz spotyka Vitalika. Opowiada on księdzu swoją dramatyczną historię. Okazuje się, że został rozdzielony ze swoją rodziną i teraz szuka bliskich. Duchowny zabiera go do klasztoru. Idzie z nim do sklepu po nowe trampki. Nagle chłopak wybiega za mężczyzną, który ucieka przed policjantami. Rozpoznaje w nim swojego ojca, Maksyma Stopkę. Mężczyzna, oskarżony o podpalenie stodoły, i jego syn trafiają do ośrodka dla uchodźców. Uciekają stamtąd, lecz Maksym rozcina sobie brzuch o drut kolczasty. Ciężko rannego mężczyznę porywa prąd rzeki. Jego syn wraca do klasztoru po pomoc...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)