Ojciec Mateusz 8: Bieg (97)

Ojciec Mateusz

sezon 8 odc. 97: Bieg

6.2/10
serial kryminalny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Eryk Lubos, Artur Żmijewski, Artur Janusiak, Michał Piela
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Podczas maratonu w Drohiczynie znajomy księdza Mateusza ma zawał. Zostaje podejrzany o doping. Duchowny postanawia zbadać sprawę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski) który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W Drohiczynie ma odbyć się maraton dla amatorów i zawodowców. Występ w nim zapowiedzieli m.in. znajomy księdza Mateusza, Staszek Nowak, a także gwiazda sportu i telewizji, Kotlarczyk. Swoich szans chce spróbować także podinspektor Możejko. Podczas rejestracji zawodników dochodzi do szarpaniny pomiędzy dwoma zawodnikami, Stogą i Pawlukiem. Obaj zostają szybko rozdzieleni. Rozpoczyna się bieg, w którym od początku zdecydowanie prowadzi Staszek. Jednak na trzydziestym kilometrze mężczyzna nagle słabnie. Zostaje wezwana karetka, a lekarze stwierdzają rozległy zawał. Podczas badań okazuje się, że na ciele Nowaka wykryto ślady po zastrzykach, a zawodnik jest podejrzewany o stosowanie dopingu. Ksiądz Mateusz postanawia przyjrzeć się tej sprawie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)