Ojciec Mateusz 18: Dobry mąż (231)

Ojciec Mateusz

sezon 18 odc. 231: Dobry mąż

6.2/10
serial kryminalny Polska 2017   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Barbara Majewska, Piotr Polk
Reżyseria:Maciej Dutkiewcz
W skrócie:Marta Czaja zwierza się Mateuszowi, że Andrzej stosuje wobec niej przemoc fizyczną. Po chwili na plebanię wpada wściekły mąż. Za jakiś czas u Mateusza zjawia się ponownie pobita Marta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Marta Czaja (Katarzyna Wajda) zwierza się Mateuszowi, że Andrzej (Sebastian Konrad) stosuje wobec niej przemoc fizyczną. Po chwili na plebanię wpada wściekły mąż. Za jakiś czas u Mateusza zjawia się ponownie pobita Marta. Duchowny jedzie porozmawiać z Andrzejem. Zastaje wstrząsający widok - mąż Marty leży z nożem w plecach. Okazuje się, że do antykwariatu Czajów doszło do włamania, a ze ściany zniknął obraz. Funkcjonariusze zaczynają dochodzenie. Niebawem Możejko dostaje anonimowy donos, że za śmiercią Andrzeja stoją proboszcz i żona ofiary. Lucyna mówi Mateuszowi, że wszyscy plotkują o jego rzekomym romansie z Martą. Dziennikarz Mirek Burski (Szymon Rząca) postanawia napisać o tym artykuł. Niebawem Mateusz trafia na dywanik do biskupa (Sławomir Orzechowski).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także