Ojciec Mateusz 14: Sekretny układ (184)

Ojciec Mateusz 14: Sekretny układ (184)

serial kryminalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Piotr Cyrwus, Artur Żmijewski, Katarzyna Chrzanowska, Michał Piela
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Andrzej Kozak zgłasza policjantom kradzież cennych złotych monet. Niebawem zostaje zamordowany. Sekcja zwłok wskazuje obecność leków psychotropowych we krwi ofiary. W dochodzenie angażuje się Mateusz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 30 stycznia
za 11 dni
20:25 TVP Seriale

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Na komendzie zjawia się Andrzej Kozak, który zgłasza kradzież cennych złotych monet. Policjanci rozpoczynają śledztwo i przesłuchują osoby, które wiedziały, że planuje je sprzedać. Niedługo później mężczyzna pada ofiarą mordercy. Jego ciało zostaje znalezione w wyłowionym z rzeki samochodzie. Sekcja zwłok wskazuje obecność sporej ilości leków psychotropowych we krwi ofiary. Nocul rozmawia z żoną Kozaka, Renatą, a także właścicielką SPA, Wiolą Nagórską, z którą miał on romans. W dochodzenie angażuje się Mateusz. Udaje mu się ustalić, że mąż Jagny, który handlował antykami, współpracował z Andrzejem. Stracili oni oszczędności życia. Duchowny postanawia porozmawiać z synem Jagny, Markiem...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także