Niesamowite!: Dobry uczynek (2)

Niesamowite!: Dobry uczynek (2)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Mariusz pomaga staruszce zanieść do jej mieszkania zakupy. Zastaje tam wnuka kobiety, który zabiera mu dokumenty i spisuje dane. Kilka dni później chłopak oskarża go o kradzież 12 tys. zł.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 6 października
za 10 dni
3:55 TV Puls 2 (z napisami)

Opis

Niezwykłe historie, które wydarzyły się naprawdę. Zawiłe ludzkie relacje, pułapki prawne, pomyłki medyczne, niewyjaśnione sprawy, skrywane tajemnice to tylko niektóre tematy poruszane w tym niezwykłym serialu paradokumentalnym.

W tym odcinku

Trzydziestoletni Mariusz Graczyk mieszka w Głogowie z żoną Sylwią i dwuletnią córeczką Weroniką. Pewnego dnia mężczyzna pomaga nieznajomej staruszce zanieść do mieszkania zakupy. Zastaje tam wnuka kobiety, który zabiera mu dokumenty i spisuje dane. Kilka dni później agresywny napastnik pojawia się w domu Mariusza i oskarża go o kradzież dwunastu tysięcy złotych. Mężczyzna początkowo lekceważy nieproszonego gościa, kiedy jednak ponownie spotyka mężczyznę pod swoim domem, zawiadamia policję. Radiowóz płoszy natręta. Wieczorem jednak napastnik ponownie zjawia się w domu Mariusza, bije go i każe wypłacić sumę dwa razy większą. Następnego ranka Mariusz znowu zawiadamia policję, podaje też adres chuligana. Kilka godzin później bandzior z kumplem napadają go na ulicy. Tym razem za powiadomienie policji żądają pięćdziesięciu tysięcy złotych. Mariusz wie, że jest obserwowany. Wywozi żonę i córkę do Niemiec, sam zaś zastawia pułapkę na bandytów. Daje im pieniądze, lecz swoje działania filmuje ukrytą kamerą, a nagranie zanosi na policję. Mundurowi zatrzymują bandytów. Jakiś czas później mężczyzna dostaje jednak list z pogróżkami. Wystraszona rodzina opuszcza rodzinne miasto.

Zobacz także