Megatransporty (10/12)

Megatransporty (10/12)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Ekipa z Niemodlina wioząca wysoki na 7 m zestaw będzie musiała pokonać nisko zawieszone kable pod napięciem. Mimo że przewody wiszą 10 cm niżej niż ładunek, Makuwa z ekipą postanowią zaryzykować.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do wyzwań, które czekają bohaterów trzeciej serii "Megatransportów" należą: górnicza winda naprawcza, zabytkowy wagon kolejowy, elementy suszarni bębnowej czy gigantyczna tarcza wiertnicza drążąca tunele warszawskiego metra. To program o zwykłych ludziach, którzy w ramach swojej codziennej pracy przewożą kilkudziesięciotonowe ładunki. Często są to urządzenia, które kosztują fortunę. Aby maszyny te trafiły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie, potrzeba precyzyjnego planu i skoordynowania pracy zespołów wyspecjalizowanych firm transportowych.

Ekipa z Niemodlina wioząca wysoki na prawie 7 metrów zestaw będzie musiała pokonać nisko zawieszone kable pod napięciem. Wyłączenie prądu zajęłoby kilka godzin. Mimo że kable wiszą 10 cm niżej niż ładunek, Makuwa z ekipą postanowią zaryzykować i prześlizgnąć się pod przewodami. Pomoc drogowa ze Śląska zmierzy się z trudnościami podczas wyciągania wywrotki stojącej na skraju wyrobiska. Rajmund spróbuje odblokować zepsuty układ hydrauliczny z wnętrza ciężarówki, ponieważ może ona pociągnąć za sobą dwa holowniki. Zespół z Torunia wiozący szerokie moduły domów zdecyduje się zawrócić na ciasnym skrzyżowaniu.

Zobacz także