Kobieta na krańcu świata (8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 8

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Martyna odwiedza Liban, aby spotkać się z Ghadą. W Syrii zajmowała się nauczaniem. Ukrywała przed mężem oraz teściami, że studiuje, bowiem w tym kraju niezależność kobiet nie jest mile widziana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 5 grudnia
za 9 dni
12:15 TVN Style

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska odwiedza Liban, by spotkać się z Ghadą. W Syrii zajmowała się nauczaniem. Ukrywała przed mężem i teściami, że studiuje, bowiem w tym kraju niezależność kobiet nie jest mile widziana. Po wybuchu wojny została działaczką społeczną na rzecz przedstawicielek jej płci oraz dzieci. W Libanie mieszka od czterech lat. Buduje tam już drugą szkołę dla małych Syryjczyków. Jej uczniowie przed wojną musieli opuścić ojczyznę. Ghada założyła organizację Damma i pomaga kobietom odnaleźć się w nowych realiach. Większość z nich samodzielnie utrzymuje rodziny. Potrzebują też integracji oraz wspólnego działania. Bohaterka odcinka uczy Syryjki niezależności, a ponadto daje im nadzieję na lepsze jutro.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także