Kobieta na krańcu świata (7/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 3 odc. 7/8

serial dokumentalny Polska 2011   b.o.
W skrócie:32-letnia Tsepal z nepalskiej wioski ma czworo dzieci i trzech mężów, którzy są braćmi. Martyna poznaje codzienne życie Tsepal i życie jej mężów, którzy przez większość dnia pracują w polu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 21 października
za 6 dni
13:50 Travel

Opis

Cykl reportaży przedstawiających obyczaje i sytuację życiową mieszkanek odległych zakątków globu. Dziennikarka Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza na ryzykowne wyprawy, by poznać zajęcia, pasje i marzenia kobiet żyjących w różnych kulturach. Przystankami w trzeciej edycji programu są między innymi Samoa, Ghana i Indie. Razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Pozwala jej to zrozumieć kontrasty oraz poznać odmienne podejścia do kobiecości w różnych częściach naszego globu.

W tym odcinku

W nepalskiej wiosce mieszka trzydziestodwuletnia Tsepal. Ma czworo dzieci i aż trzech mężów, którzy są braćmi. Najstarszy ma trzydzieści pięć lat, średni - o trzy mniej, najmłodszy to dwudziestopięciolatek. Martyna poznała codzienne życie Tsepal zajętej głównie domem oraz jej mężów, którzy przez większość dnia pracują w polu. Zgłębiła też kulturę tamtejszych mieszkańców.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także