Kobieta na krańcu świata (5/9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 5/9

serial dokumentalny Polska 2019   od 7 lat
W skrócie:W Meksyku odpadki zbierają i sortują najbiedniejsi. Ich dzienny zarobek nie przekracza sześciu dolarów. Podróżniczka spotyka się z nastoletnią Caroliną i Carmen - szefową organizacji Utopia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska wyrusza do Meksyku - jednego z tych krajów, które dosłownie toną w śmiechach. Odpadki zbierają i sortują najbiedniejsi, a ich dzienny zarobek niejednokrotnie nie przekracza sześciu dolarów. Widzowie dowiedzą się, kim są pepenadores, a także czym się zajmują. Podróżniczka spotyka się z nastoletnią Caroliną. Pracuje ona po dwadzieścia godzin dziennie. Drugą bohaterką odcinka jest Carmen, szefowa organizacji Utopia. Kobieta pomaga dzieciom pepenadores poprzez zapewnienie im edukacji i zajęcia sportowe.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także