Kobieta na krańcu świata (4/9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 4/9

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska udaje się tym razem do Jerozolimy. Tam odwiedza Mea Shearim - dzielnicę ultraortodoksyjnych Żydów. Podróżniczka rozmawia m.in. z Joelem, który jest ojcem kilkanaściorga dzieci.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 6 marca
za 6 dni
23:25 TVN Style
sobota, 7 marca
za 7 dni
12:40 TVN Style
niedziela, 8 marca
za 8 dni
16:30 TVN Style

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska zabiera widzów do Jerozolimy. Tam odwiedza Mea Shearim - dzielnicę ultraortodoksyjnych Żydów. Podróżniczka rozmawia między innymi z Joelem, który jest ojcem kilkanaściorga dzieci, a jego rodzina żyje zgodnie z prawem Mojżeszowym. Zajrzy również do synagogi i przyjrzy się z bliska obchodom najweselszego święta żydowskiego, Purim. Widzowie dowiedzą się, jakie są obowiązki wiernych tego dnia oraz co pozostaje wtedy dozwolone.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także