Kobieta na krańcu świata (3/10)

Kobieta na krańcu świata

sezon 2 odc. 3/10

serial dokumentalny Polska 2010   od 12 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska spotyka się w Etiopii z członkami organizacji charytatywnej. W Etiopii ślepota jest dla dorosłych i dzieci dożywotnim wyrokiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga edycja cyklu reportaży przedstawiających obyczaje i sytuację życiową mieszkanek odległych zakątków ziemi. Dziennikarka Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza na ryzykowne wyprawy, by poznać zajęcia, pasje i marzenia kobiet żyjących w różnych kulturach. Razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Pozwala jej to zrozumieć kontrasty oraz poznać odmienne podejścia do kobiecości w różnych częściach naszego globu.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska spotyka się w Etiopii z członkami organizacji charytatywnej Himalayan Cataract Project. W kraju tym ślepota jest dożywotnim wyrokiem zarówno dla setek tysięcy dorosłych, jak i dzieci. Dużym przeżyciem dla podróżników są odwiedziny w szkole dla niewidomych w Mekele. Martyna poznaje też wiele wyjątkowych kobiet, m.in. niewidomą Murii, pielęgniarkę Abebę oraz utalentowaną lekarkę Somegę. Wraz z ekipą TVN obserwuje dramatyczny przebieg operacji oka.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także