Kobieta na krańcu świata (7)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 7

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska odwiedza Ram Kali, która prowadzi organizację pozarządową zapewniającą wsparcie społeczności Kinnara, a także walczącą o ich prawa. Poznaje historię tych niezwykłych ludzi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 5 grudnia
za 7 dni
11:45 TVN Style

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

Kinnara funkcjonują w kulturze Indii od czterech tysięcy lat. Nazywani są boskimi tancerzami. Ci pół ludzie, pół ptaki pojawiają się w mitologii hinduskiej i buddyzmie. Eunuchowie niejednokrotnie dbali o bezpieczeństwo żon na dworach władców indyjskich. W dzisiejszych czasach o ich błogosławieństwo zabiegają małżonkowie, którzy niedawno wzięli ślub, czy rodzice nowo narodzonych dzieci. Kinnara z jednej strony spotykają się z czcią podczas religijnych i duchowych ceremonii, zaś z drugiej są przeklinani oraz dyskryminowani. Martyna Wojciechowska odwiedza Ram Kali, która prowadzi organizację pozarządową zapewniającą wsparcie społeczności Kinnara, a także walczącą o ich prawa.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także