Kobieta na krańcu świata (9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 9

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Martyna odwiedziła siedem krajów na czterech kontynentach. Jej największą inspiracją są bohaterki, do których jeździ. 28 września 2019 r. otworzyła Fundację Unaweza, która umożliwi pomoc kobietom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

W najnowszym sezonie Martyna Wojciechowska odwiedziła siedem krajów na czterech kontynentach. Jej największą inspiracją są kobiety, do których jeździ. Przedstawione historie sprawiły, że ta odsłona programu była wyjątkowa. Podróżniczka jednak od zawsze pragnęła nie tylko opowiadać historie, ale też mieć realny wpływ na zmianę sytuacji swoich bohaterek. Z tego powodu 28 września 2019 roku, w dniu urodzin Martyny Wojciechowskiej, nastąpiło uroczyste otwarcie Fundacji Unaweza.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także