Kobieta na krańcu świata (3/9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 3/9

serial dokumentalny Polska 2019   od 7 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska udaje się do RPA, gdzie odwiedza nastoletnią Ellę Addison. Jej największą pasją jest nurkowanie z rekinami. Po raz pierwszy wskoczyła do wody pełnej drapieżników, mając pięć lat.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 22 października
dziś
22:05 Travel

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska udaje się do RPA, gdzie odwiedza nietypową nastolatkę, Ellę Addison. Jej największą pasją jest nurkowanie z rekinami. Po raz pierwszy wskoczyła do wody pełnej drapieżników, mając pięć lat. To rodzice, Gail i Mark, nauczyli dziewczynę nurkować. Razem z matką chrzestną - Julie Andersen, założycielką Shark Angels, organizacji ratującej rekiny - zarazili też Ellę miłością do oceanu oraz tych zwierząt. Nastolatka jest głosem młodego pokolenia w temacie ratowania świata. W 2018 roku zabito aż 150 milionów rekinów. Handlarze pozyskują ich płetwy, która stanowi podstawowy składnik najdroższej zupy świata. Resztę wyrzucają do oceanu, zostawiając rybę na pewną śmierć. Przedstawiciele tego gatunku mają z jednej strony najgorszą opinię ze wszystkich zwierząt, z drugiej - są mocno niedoceniane. Gdyby wyginęły, doszłoby do zachwiania ekosystemu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także