Kobieta na krańcu świata (2/9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 11 odc. 2/9

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:W Meksyku najczęściej dochodzi do zniknięć kobiet. Porwane czy zwabione, stają się częścią jednego z najbardziej dochodowych interesów - prostytucji. Martyna odwiedza przeznaczony dla nich dom opieki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza w fascynującą podróż, by poznać różne odsłony życia kobiet mieszkających w odległych zakątkach świata. Jednymi z punktów trasy w tej edycji będą Indie, Senegal, Korea Południowa, RPA, Izrael i Meksyk. Uczestniczki programu opowiedzą o swoim życiu codziennym i zdradzą podróżniczce intymne sekrety. Niektóre z nich będą naprawdę poruszające. W tym sezonie dziennikarka przyjrzy się, jak na co dzień funkcjonuje ortodoksyjna społeczność żydowska i jak wyglądają u nich obchody radosnego święta Purim. Odwiedzi dom opieki dla kobiet, które niegdyś trudniły się prostytucją. Chociaż w Meksyku zawód ten jest legalny, paniom nie przysługują żadne świadczenia. Podróżniczka spotka się też z nastoletnią Karoliną, która prawie całą dobę pracuje na wysypisku śmieci, a w RPA pozna dziewczynę, która nurkuje z rekinami. To tylko część z wielu niesamowitych doświadczeń, które czekają Martynę Wojciechowską.

W tym odcinku

Celem Martyny Wojciechowskiej jest Meksyk. To kraj, w którym najczęściej dochodzi do zniknięć kobiet. Porwane czy zwabione, stają się częścią jednego z najbardziej dochodowych interesów - prostytucji. Podróżniczka odwiedza przeznaczony dla nich dom opieki. Zawodowe świadczenie usług seksualnych jest w Meksyku legalne, ale kobiety, które się tym zajmują, nie mogą liczyć na żadne świadczenia emerytalne lub zdrowotne. W Casa Xochiquetzal Martyna Wojciechowska rozmawia z osiemnastoma pensjonariuszkami i dyrektorką domu, walczącą dla nich o godną starość oraz możliwość zaznania ciepła.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także