Kobieta na krańcu świata (5/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 6 odc. 5/8

serial dokumentalny Polska 2014   b.o.
W skrócie:W Bułgarii Martyna Wojciechowska odwiedza rodzinę, należącą do grupy etnicznej Kalajdżów. 19-letnia Vasylka zaprezentuje się na targu dziewic. Podróżniczka towarzyszy jej w przygotowaniach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie kobiet mieszkających w Afryce, Azji i Ameryce. Bohaterki wykonują inne zawody i wyznają różne religie. Przedstawienie ich losów jest pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, w jakich żyją. Podróżniczka, Martyna Wojciechowska, razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki tym spotkaniom poznaje odmienne podejścia do kobiecości.

W tym odcinku

W Bułgarii Martyna odwiedza tradycyjną rodzinę, należącą do niewielkiej grupy etnicznej Kalajdżów. W kraju mieszka ich zaledwie 18 tysięcy. Kalajdżowie bardzo dbają o czystość grupy, a małżeństwa aranżują tylko pomiędzy swoimi pobratymcami. Młodzi poznają się i obserwują przez lata, a jeśli kawalerowi wpadnie w oko jakaś panna, zaczynają się negocjacje. Co roku wszyscy zjeżdżają w dniu świętego Teodora w okolice Starej Zagory. Martyna spotyka 19-letnią Vasylkę. Dziewczyna zaprezentuje się na tegorocznym targu dziewic. Podróżniczka towarzyszy jej w przygotowaniach, podczas których wspólnie wybierają suknię i pieką tradycyjne ciasto. Poznaje także niesamowite zwyczaje Kalajdżów, ich negocjacje finansowe i rodzaj testu, który ma dowieźć, że panna faktycznie zachowała czystość do nocy poślubnej.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także