Glina (5)

Glina (5)

serial kryminalny Polska 2003   od 16 lat
Występują:Robert Gonera, Jerzy Radziwiłowicz, Maciej Stuhr, Urszula Grabowska
Reżyseria:Władysław Pasikowski
W skrócie:Policjanci podejrzewają, że kapitan Stępień kłamie. W końcu kapitan przyznaje się, że miał romans z żoną brata i go zabił.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial kryminalny, poruszający zagadnienie trudnej i bezkompromisowej pracy funkcjonariuszy. Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz) jest oficerem policji kryminalnej w wydziale zabójstw. Dla pracy poświęcił wszystko, życie prywatne, małżeństwo, dzieci. Była żona Krystyna chce zacząć wszystko od początku, ma nowego partnera. Nie przychodzi jej to łatwo, zwłaszcza że traci pracę. Oczkiem w głowie twardego i bezwzględnego policjanta jest córka Julia, która studiuje prawo. Jego najbliższymi współpracownikami są: Jerzy (Robert Gonera) oraz początkujący w zawodzie Artur (Maciej Stuhr) - świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej, który mieszka z ojcem, emerytowanym policjantem, poruszającym się na wózku inwalidzkim.

W tym odcinku

Policjanci podejrzewają, że kapitan Stępień kłamie. Złożone przez niego wyjaśnienia nie odpowiadają bowiem ustaleniom dokonanym podczas sekcji zwłok. Niejasna jest też sprawa kradzieży przez niego broni. Gajewski znajduje narzędzie zbrodni w mieszkaniu Grzelaka. W końcu podejrzany przyznaje się, że miał romans z żoną brata i zabił go w afekcie. Jerzy wraz z Arturem zawozi Stępnia do aresztu. W drodze powrotnej zauważają, że śledzi ich jakieś auto. Gdy się zatrzymują, dochodzi do strzelaniny. Na oczach niedoświadczonego Banasia ginie jego kolega.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także