Ewa gotuje (316)

Ewa gotuje (316)

magazyn kulinarny Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Miłośnicy gotowania odwiedzą różne regiony kraju i poznają miejscowe potrawy. Ewa Wachowicz przedstawi przepisy na potrawy szybkie w przygotowaniu, skomponowane z łatwo dostępnych składników.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne, elegancko podane dania, które proponuje, są szybkie w przygotowaniu i skomponowane z powszechnie dostępnych składników. Prowadząca podpowie również, jak pięknie nakryć stół. Jej kuchnię odwiedzą goście specjalni - autorzy ciekawych przepisów i laureaci konkursu na najlepszą recepturę.

Prowadząca odwiedza Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Z myślą o strażakach zaproponuje kilka dań bardzo sycących i treściwych. Zacznie od grochówki przygotowanej na wędzące i kiełbasie krakowskiej. Do tego dołoży kromkę wiejskiego chleba. Następnie robi dużego kotleta z piersi kurczaka wraz z puree z dyni i groszkiem z fenkułem, czyli koprem włoskim. Także deser będzie miał motyw strażacki, gdyż kruche ciasto z wiśnią będzie w barwach wozów pożarniczych.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także