Detektyw Monk 2 (5)

Detektyw Monk

sezon 2 odc. 5

(Monk: Mr Monk and the Very, Very Old Man)

serial kryminalny USA 2003   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Lawrence Trilling
W skrócie:Pensjonariusz domu starców Miles Holling jest najstarszym człowiekiem świata. Umiera na dzień przed 115 urodzinami. Żona kapitana Stottlemeyera podejrzewa, że nie była to przypadkowa śmierć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga część przygód detektywa z wydziału zabójstw w San Francisco - Adriana Monka. Mężczyzna, specjalista od oględzin miejsca zbrodni, jest obdarzony dobrą pamięcią, niezwykłą logiką i umiejętnością łączenia faktów, których nikt oprócz niego by nie skojarzył. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram). Detektyw Monk rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne i tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa kapitana Lelanda Stottlemeyera.

W tym odcinku

Pensjonariusz domu starców Miles Holling, to najstarszy człowiek na świecie. Wkrótce ma skończyć 115 lat. Jednak dzień przed urodzinami, umiera w czasie odpoczynku po kolacji. Żona kapitana Stottlemeyera, która nakręciła film dokumentalny o tym człowieku podejrzewa, że nie była to przypadkowa śmierć. Jednak jej mąż twierdzi, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Ich spór ma rozstrzygnąć detektyw Monk, który po zbadaniu pokoju Hollinga, nabiera podejrzeń, że przyczyną śmierci było zabójstwo. Jego uwagę zwraca fakt, że balkonik Hollinga stał na środku pokoju, a jego ciało znaleziono w łóżku. Staruszek nie mógł dojść do łóżka o własnych siłach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także