Detektyw Monk 2 (16)

Detektyw Monk

sezon 2 odc. 16

(Monk: Mr. Monk Goes to Jail)

serial kryminalny USA 2004   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Jerry Levine
W skrócie:Przed egzekucją Ray Kaspo zostaje otruty. Wkrótce z Monkiem kontaktuje się z nim jego wróg Dale. Jest on głównym podejrzanym w tej sprawie i chce, aby detektyw odnalazł prawdziwego zabójcę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga część przygód detektywa z wydziału zabójstw w San Francisco - Adriana Monka. Mężczyzna, specjalista od oględzin miejsca zbrodni, jest obdarzony dobrą pamięcią, niezwykłą logiką i umiejętnością łączenia faktów, których nikt oprócz niego by nie skojarzył. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram). Detektyw Monk rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne i tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa kapitana Lelanda Stottlemeyera.

W tym odcinku

Zaledwie 45 minut przed egzekucją Ray Kaspo zostaje otruty. Monk początkowo odmawia wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Wkrótce kontaktuje się z nim jego odwieczny wróg Dale, który odsiaduje karę w tym samym więzieniu. Dale jest głównym podejrzanym w tej sprawie i chce, aby detektyw odnalazł prawdziwego zabójcę. W zamian za pomoc obiecuje uzyskać dla niego informacje dotyczące śmierci jego żony. Detektyw rozpoczyna dochodzenie. Początkowo podejrzewa więziennego kucharza, ale ten zostaje zamordowany. Wtedy pracownica socjalna Sylvia Fairbourn kieruje trop detektywa na innego więźnia - Spydera Rudnera, który jednak okazuje się być niewinny. Monk uświadamia sobie, że Sylvia celowo podsunęła mu fałszywy trop. Po rozwiązaniu sprawy detektyw planuje wyjazd do Nowego Yorku, gdzie prawdopodobnie przebywa mężczyzna odpowiedzialny za śmierć jego żony.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)