Agenci NCIS: Klątwa (5)

Agenci NCIS

sezon 1 odc. 5: Klątwa

(Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service: The Curse)

serial sensacyjny USA 2003   od 12 lat
Występują:Mark Harmon, Michael Weatherly, Pauley Perrette, Sean Murray
Reżyseria:Terrence O'Hara
W skrócie:Myśliwy znajduje w lesie zbiornik zrzucony z samolotu F-14 Tomcat, a w nim ciało oficera marynarki wojennej. Ofiarą jest porucznik Schilz, który zaginął w 1994 r. Został zamordowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zespół agentów specjalnych - NCIS (Służby Śledcze Marynarki Wojennej) - zajmuje się sprawami przestępstw, które mają związek z marynarką wojenną i piechotą morską. Zespołem kieruje agent specjalny Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon) - oficer śledczy i specjalista od przesłuchań, który często nagina przepisy, aby tylko doprowadzić sprawę do końca. Do jego elitarnej grupy należy były detektyw z wydziału zabójstw - Tony DiNozzo (Michael Weatherly) - obdarzony nieprawdopodobną intuicją. Natomiast agentka Kate Todd (Sasha Alexander) - piękna i nieustępliwa - pracowała niegdyś w służbach specjalnych. Do zespołu należy też Abby Sciuto (Pauley Perrette) - specjalistka od badań i analiz sądowych - kobieta o dużym poczuciu czarnego humoru i gotyckim stylu ubierania się. Za komunikację i komputery odpowiada agent Timothy McGee (Sean Murray). Jednostce NCIS pomaga też doktor Donald Mallard (David McCallum). Agenci podróżują po całym świecie rozwiązując sprawy morderstw, porwań, szpiegostwa i terroryzmu.

W tym odcinku

Myśliwy znajduje w lesie zbiornik zrzucony z samolotu F-14 Tomcat, a w nim ciało oficera marynarki wojennej. Ofiarą okazuje się porucznik Schilz - oficer zajmujący się wydatkami wojska na statku USS Eisenhower, który zaginął na morzu w 1994 roku. Uznano go za dezertera i zwolniono dyscyplinarnie z wojska, gdyż razem z nim z sejfu statku znikło 1,2 miliona dolarów. Sekcja zwłok wykazuje, że Schilz został zamordowany, a następnie umieszczony w zasobniku. Agenci dowiadują się, że wdowa po zamordowanym żołnierzu wyszła ponownie za mąż za zastępcę zmarłego męża na statku Eisenhower. W śledztwie pojawia się jednak kolejna osoba - podoficer Erin Toner, która wstąpiła do marynarki wojennej, a potem odeszła z armii w poszukiwaniu zamożnego męża. Kate dowiaduje się, że Erin Toner jest obecnie zamożną kobietą, a jej fortuna pochodzi rzekomo z wygranej na loterii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także