Zobacz to!: Lombard. Życie pod zastaw 8 (391)

serial obyczajowy Polska 2021   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Michał Chorosiński, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski
Reżyseria:Piotr Kolski
W skrócie:Zefel przynosi projektor, który chciał sprzedać w muzeum. Trwają rozpaczliwe poszukiwania uprowadzonej Róży. Benia nie radzi sobie z sytuacją. Okazuje się, że porywaczka ma wiele wspólnego z Betonem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Owdowiały Roch Stankiewicz samotnie wychowuje córkę, dziewiętnastoletnią Hanię, którą kocha nad życie. Jego żona i syn zginęli w wypadku samochodowym, więc dziewczyna jest dla niego najważniejsza. Chociaż sam pracuje jako stolarz, uważa, że córka powinna studiować na Harvardzie mimo ogromnych kosztów nauki. Roch jest szczęśliwy, kiedy okazuje się, że Hanię przyjęto na uczelnię. Wkrótce jednak okazuje się, że dziewczyna ma inne marzenia niż jej ojciec. Zefel przynosi do lombardu zabytkowy projektor, który zamierzał sprzedać w muzeum. Przybytek kulturalny jednak zamknęli i Zefel musiał szukać innego wyjścia. Trwają rozpaczliwe poszukiwania uprowadzonej Róży. Benia nie radzi sobie z tą sytuacją. Wkrótce na jaw wychodzi, że porywaczka ma wiele wspólnego z Betonem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

x