Zmiennicy: Spotkania z Temidą (13/15)

Zmiennicy

odc. 13/15: Spotkania z Temidą

serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Mieczysław Hryniewicz, Ewa Błaszczyk, Anna Gornostaj, Irena Kwiatkowska
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Kasia w roli Mariana Koniuszki staje przed sądem. Prostytutka Mariola domaga się od niej alimentów. Przed sąd trafiają też strażak Kuśmider i Krashan, posądzeni o porwanie taksówki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Kasia w roli Mariana Koniuszki staje przed sądem. Prostytutka Mariola żąda od niej alimentów. Sprawa staje się całkowicie jasna, kiedy Kasia udowadnia, że jest kobietą. Opiekun Marioli kontynuuje poszukiwania ojca jej dziecka. Zwraca uwagę na prezesa Kłuska. Przed sąd trafiają także strażak Kuśmider i Krashan, na których ciąży zarzut porwania taksówki. Sprawa narkotyków nadal pozostaje niewyjaśniona. Oskarżeni kłamią, a świadkowie plączą się w zeznaniach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)