Wojenne dziewczyny 3 (29)

Wojenne dziewczyny 3 (29)

6.9/10
serial historyczny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Marysia przystępuje do wykonania swojego zadania we Lwowie. W hotelu Grand umawia się z wysokim rangą oficerem SS. W restauracji, w której je kolację z Niemcem, oddział podziemia przeprowadza akcję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Marysia przystępuje do wykonania swojego zadania we Lwowie. Wynajmuje pokój w hotelu Grand, gdzie umawia się z wysokim rangą oficerem SS. W lokalu, w którym je kolację z Niemcem, miejscowy oddział podziemia przeprowadza akcję. Dzięki tym okolicznościom Marysia uwiarygadnia swoją fałszywą tożsamość. Irka rwie się do działania, tymczasem jako jedyna z dziewcząt jeszcze nie dostała żadnej misji. W końcu dowództwo wysyła ją do Instytutu Żywienia. Kamil spotyka się z Aloszą na cmentarzu. Jest zaskoczony tożsamością szpiega.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także