Wojenne dziewczyny 3 (27)

Wojenne dziewczyny 3 (27)

serial historyczny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:W ramach tajnej misji Marysia ma udać się do Lwowa i przechwycić szczepionki na tyfus. W wykonaniu rozkazu pomoże jej znajomość języka niemieckiego. Ewka zostaje łączniczką do zadań specjalnych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

W ramach tajnej misji Marysia ma udać się do Lwowa i przechwycić szczepionki na tyfus. W wykonaniu polecenia dowództwa pomoże jej doskonała znajomość języka. Dzięki temu będzie mogła się podszyć pod niemiecką arystokratkę. Ewka zostaje łączniczką do zadań specjalnych. Witek wprowadza ją do tzw. Batyskafu, który znajduje się w Warszawie. Irka, w oczekiwaniu na przydzielenie zadania, angażuje się w nie do końca legalny interes, który rozkręcają jej matka i dawna gospodyni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także